Jubilejní 10. Mistrovství v badmintonu vyhrál Schoř a Mejzlíková

Turnaj se uskutečnil 6. a 7. dubna 2019 na půdě sportovní haly Univerzity Pardubice, uspořádaly jej HZS Královéhradeckého kraje a HZS hl. m. Prahy. Záštitu nad akcí převzali ředitelé brig. gen. Ing. František Mencl a brig. gen. Ing. Roman Hlinovský.

Asi třicítka sportovkyň a sportovců z hasičských záchranných sborů z celé republiky předvedla první dubnový víkend ve sportovní hale pardubické univerzity skvělé sportovní výkony v duchu fair-play.

Pět kurtů, švýcarský systém hry, dva hrané sety do 21 bodů, taková byla pravidla přeboru HZS ČR – 10. Mistrovství České hasičské sportovní federace v badmintonu. Muži a ženy soutěžili v oddělených kategoriích o tituly ve dvouhře a čtyřhře, zároveň bylo také na základě všech výsledků vyhlášeno nejlepší krajské družstvo.

První hrací den změřili své schopnosti všichni účastníci také v dovednostních disciplínách, kde se rozhodovalo o mistrech krátkého a dlouhého podání.

Všem sportovcům patří uznání za jejich předvedené výkony a přátelskou atmosféru, kterou na turnaji vytvořili. Přehled vítězů v jednotlivých kategoriích je níže.

Poděkování za uspořádání přeboru HZS ČR – 10. Mistrovství České hasičské sportovní federace v badmintonu patří nejenom oběma výše uvedeným hasičským záchranným sborům, ale také badmintonovému oddílu TJ Sokol Polabiny za zapůjčení vybavení a za organizační výpomoc HZS Pardubického kraje.

Na organizačním zabezpečení se dále podílel SK pražských hasičů, SK Panteři Kladno, SK hasičů Královéhradeckého kraje a firma Yonex. Poděkování patří také příslušníkům a zaměstnancům HZS Královéhradeckého kraje, kteří se postarali o bezproblémový průběh turnaje.

VIDEO ZDE.

Výsledky přeboru HZS ČR – 10. Mistrovství České hasičské federace v badmintonu

Dovednostní disciplína – krátké podání: Michal Jůzko (HZS Jihočeského kraje)
Dovednostní disciplína – dlouhé podání: Vít Valenta (HZS hl. m. Prahy)

Dvouhra muži:

 1. Marek Schoř (HZS Hl. m. Prahy)
 2. Radek Šašinka (HZS Olomouckého kraje)
 3. Libor Opletal (HZS Královéhradeckého kraje)

Dvouhra ženy

 1. Jana Mejzlíková (HZS Jihočeského kraje)
 2. Věra Dočekalová (HZS Jihomoravského kraje)
 3. Šárka Tomášková (HZS Královéhradeckého kraje)

Čtyřhra muži

 1. Libor Opletal a Marek Schoř
 2. Miloslav Vašák a Petr Šimon
 3. Radek Šašinka a Tomáš Novák

Čtyřhra ženy

 1. Jana Mejzlíková a Věra Dočekalová
 2. Martina Talichová a Šárka Tomášková
 3. Monika Gajdová a Petra Vybíralová

V soutěži družstev zvítězil HZS Královéhradeckého kraje.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *