Závodu v běžeckém lyžování kralovali Kristejn a Klášterková

Na start 12. ročníku tradičního závodu „O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy v běžeckém lyžování“ v Bedřichově se ve středu 16. ledna 2019 postavilo 45 závodníků z celé ČR.  Příval mokrého sněhu, silný vítr a hrozba pádu stromů a větví v lesích nedávalo příliš dobré vyhlídky běžeckému závodu, nicméně realita byla jiná a k vidění byly úžasné výkony a časy. Absolutním vítězem závodu na trati dlouhé 12 kilometrů se stal v čase 34 minut a 25 vteřin závodník z České Lípy Lukáš Kristejn. Mezi ženami zvítězila k naší radosti členka SK pražských hasičů Veronika Klášterková z MV – GŘ HZS ČR.  Po závodě na účastníky čekala tradiční kachna, vyhlášení výsledků a tombola.

 

Trať dlouhá 12 kilometrů vedla z Nové louky přes Hřebínek a Kristiánov zpět do cíle k vyhlášené Šámalově chatě. Časy závodníků byly výborné.  Na nejvyšší stupínek vystoupal v nejmladší kategorii 18 -29 let v čase 37:04 Pavel Kouřík z HZS Domažlice. Druhý dojel Sebastian Vlček (39:19) a třetí Oskar Preisler (42:2).  V kategorii 30 – 39 let vyhrál v úžasném čase Lukáš Kristejn z HZS Česká Lípa (34:25), na druhém místě se umístil Tomáš Berger (36:32) a na třetím místě Pavel Kubín (37:02). V kategorii 40 -49 let se opět blýskl hasič z Olomouckého kraje Milan Smatana (35:24), který obhájil v kategorii loňské vítězství a za absolutním vítězem Kristejnem zaostal pouhých 59 vteřin. Druhý, stejně jako v loňském roce, dojel se ztrátou pouhých pěti vteřin Josef Kroupa (35:29) a třetí Jiří Vavruška (36:28). V nejstarší kategorii nad 50 let předvedl skvělý výkon Roman Kika z HZS Olomouckého kraje (40:14), druhý nejrychlejší čas měl Michal Chlumský (42:53) a třetí Petr Kyndl (43:05). Vítězku Veroniku Klášterkovou (53:51) doplnily na pódiu druhá Alena Tvarohová (72:05) a Petra Najmanová (80:49).

Po zasloužené kachně došlo na tombolu a vyhlášení nejrychlejších závodníků. Ceny nejlepším předával ředitel HZS hl. m. Prahy brig. gen. Ing. Roman Hlinovský, náměstek pro úsek IZS a OŘ HZS Libereckého kraje plk. Mgr. Jaromír Lebeda a předseda sportovního klubu SK pražských hasičů, z.s. Mgr. Jiří Kotáb.

Za hodnotné věcné ceny děkujeme tradičním sponzorům, především pak pivovaru Svijany, lyžařskému časopisu Nordic Mag (www.nordicmag.cz), společnosti Snow (www.snow.cz) a webovému portálu www.bezky.net . Poděkování patří všem, kteří se na organizaci závodu podíleli, zejména organizátorům Sportovního klubu pražských hasičů, z.s. jakožto hlavního pořadatele této akce.

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem za účast a těšíme se opět na viděnou za rok.

Květoslava Valentová, garant akce za SK pražských hasičů, z.s.

Výsledky běhu na lyžích z 16. 1. 2019.

Partneři a sponzoři akce:

loga k článku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *