Běh Kunratickým lesem 2018 vyhráli Voják, Řežábek a Schejbalová

Dne 3. května 2018 proběhl již 9. ročník tradičního běžeckého závodu Kunratickým lesem, který jako vždy nabídl všem účastníkům nádherný sportovní zážitek. Navzdory nedávným omezením v uvolňování se závodu zúčastnilo 35 závodníků, z toho 5 žen.

Okruh profilem středně těžkého krosu měřil 5200 metrů a vedl převážně po lesních cestách. Závodníci měli možnost absolvovat 5 km nebo 10 km trať. Závodníci každého běhu byli rozděleni do 5 věkových kategorií (muži 18–29 let, muži 30–39 let, muži 40–49 let, muži nad 50 let věku a jednu kategorii žen).

Na 5 kilometrové trati se stal absolutním vítězem Martin Voják z HZS Domažlice s výborným časem 19:03 minut, 10 kilometrovou trať zdolal nejrychleji domácí závodník Michal Řežábek z HZS hl. m. Prahy časem 38:27 min. Mezi ženami na 5 kilometrové dominovala Michaela Schejbalová z HZS hl. m. Prahy časem 24:16 min. Dalšími vítězi v jednotlivých kategoriích byli Pavel Stošek z GŘ HZS ČR (5 km, 23:57), Zdeněk Vrána z HZS Libereckého kraje (5km, 20:59), Jan Šnajdr z HZS hl. m. Prahy (10 km, 42:55), Durďák Luděk z SDH Rohatec (10 km, 38:42) a Kika Roman (10 km, 48:05).

Závodu udělil záštitu, sám si zazávodil a ve své kategorii vyhrál Petr Štěpánek,  starosta Městské části Praha 4 a předseda bezpečnostního výboru (5 km, 24:24),

Pro nejrychlejší závodníky byly jako tradičně připraveny zajímavé ceny. Počasí běžcům navíc přálo a tak byly k vidění velmi dobré časy. Vynikající zázemí včetně velmi chutného obědu poskytl jako každý rok Hotel Globus. Poděkování za podporu patří Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy, sponzorům akce pivovaru Svijany, časopisu RUN a mediálnímu partnerovi Pozary.cz. Největší díky patří všem organizátorům akce, zejména pak Květě Valentové za perfektně připravenou akci.

Všem závodníkům děkujeme a těšíme se snad opět za rok na viděnou.

SK pražských hasičů, z.s.

Výsledky 2018

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *