Kim Žalčík a Vojta Prášil lámali rekordy závodu v běžeckém lyžování hasičů z celé republiky

Trasy v jizerském Bedřichově opět po roce hostily závod v běžeckém lyžování volnou technikou. Hasiči z celé republiky se sjeli do zázemí Šámalovy chaty, od které se také startovalo. Trasa závodu vedla přes rozcestí Gregorova kříže na Hřebínek ke Kristiánovu a zpět k Šámalově chatě. Podmínky k lyžování nám letos přinesly ledovou podívanou, vzhledem k tomu, že nenapadl již další sníh, místy cestu pokrývalo jehličí. Naši závoďáci si však i s takovými podmínkami uměli poradit. Na start se postavilo celkem 57 závodníků, a jak vyjádřil náš kolega Milan Pacík byla to vskutku barevná podívaná. Oblečení našich sportovců bylo opravdu pestrobarevné a nedalo se na žádném úseku přehlédnout.

Závod odstartoval ve dvou etapách, jedna skupina závodníků vystartovala ve 12 hodin a druhá ve 12:10, abychom se na trať vešli. Na zahájení dorazil náměstek pro operační řízení a IZS plk. Ing. Jaromír Piesch a popřál všem, aby si závod užili a ve zdraví dojeli do cíle.

Závod byl možná i díky ledovkám velmi rychlý. A o rekordní časy se postarali Kim Žalčík z HZS Olomouckého kraje, který se stal rovněž absolutním vítězem s časem 29:47 a Vojta Prášil z HZS Libereckého kraje, který doběhl těsně za ním v čase 29:58.

Do Bedřichova dorazili borci z devíti HZS krajů i člen vojenské hasičské jednotky (HZS hl. m. Prahy, HZS Středočeského kraje a člen VHJ Stará Boleslav, HZS Moravskoslezského kraje, HZS Libereckého kraje, HZS Ústeckého kraje, HZS Pardubického kraje, HZS Královéhradeckého kraje, HZS Olomouckého kraje a HZS Kraje Vysočina). Udělali jste nám ohromnou radost.

Byly vyhlášeny 4 kategorie a v nich se na prvních třech místech umístili:

Muži 18 – 34 let:

 1. Kim Žalčík, HZS Olomouckého kraje, Jeseník s časem 29:47 (rovněž absolutní vítěz závodu)
 2. Vojtěch Prášil, HZS Libereckého kraje s časem 29:58
 3. Jaroslav Hýbl, HZS Olomouckého kraje, Šumperk s časem 34:40.

Muži 35 – 49 let:

 1. Jiří Vavruška, HZS Libereckého kraje, Liberec s časem 34:09
 2. Michal Malík, HZS Středočeského kraje, Mladá Boleslav s časem 36:22
 3. Tomáš Sládek, HZS Pardubického kraje, CHS Pardubice s časem 36:44

Muži 50 +

 1. Milan Smatana, HZS Olomouckého kraje, Jeseník s časem 33:38
 2. Zdeněk Vrána, HZS Libereckého kraje s časem 37:45
 3. Michal Valenta, SK pražských hasičů s časem 41:15

Ženy

 1. Simona Kozlová, HZS Libereckého kraje, Liberec s časem 48:24
 2. Tereza Soták, HZS Libereckého kraje, KOPIS s časem 58:14
 3. Nicole Rauvolfová, HZS hl. m. Prahy s časem 77:53.

Celkové výsledky naleznete v příloze.

Rádi bychom touto cestou opět poděkovali všem sponzorům, kteří nás podporují a za jejich přízeň, které si velmi vážíme. Jsou jimi Pivovar Svijany, časopis NORDIC a SNOW a společnost SIDAS, Česká sportovní hasičská federace, Městské sdružení hasičů a Šámalova chata.

Dále děkujeme HZS hl. m. Prahy za podporu a samozřejmě celému organizačnímu týmu ze Sportovního klubu pražských hasičů.

V neposlední řadě děkujeme především právě všem závodníkům, kteří přijeli, někteří až z druhého konce republiky, a zajeli si s námi již tradičně po šestnácté závody v běžeckém lyžování v Bedřichově. Moc rádi to pro Vás děláme, protože zážitky s Vámi jsou k nezaplacení.

Níže se pokochejte společnými fotkami, v průběhu budeme ještě doplňovat.

Děkujeme a snad v příštím roce opět na viděnou.

Veronika Klášterková, SK pražských hasičů

 

Výsledky ZDE.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *