Olympijská vítězka Špotáková na Jarním běhu Kunratickým lesem 2023

Závod v běhu Kunratickým lesem dne 4. května 2023 opět po roce hostil hasiče z celé České republiky. Pořadím 14. ročníku se zúčastnilo 44 závodníků a závodnic. Trasy dlouhé 5,2 km a 10,2 km vedly členitým terénem mezi košatými stromy Kunratického lesa, který dělá ze závodu romanticky barevnou pouť. Závodníci s největší pravděpodobností v závislosti na výkonech možná tento obraz nedokáží v průběhu běhu zaznamenat, ale věřím, že po závodě si vzpomenou, že něco takového zažili.

Velkým zážitkem a ctí pro nás bylo, že závodu od samotného zahájení až po vyhlášení výsledků se zúčastnila naše oštěpařka, vítězka z olympijských her, mistrovství světa, evropského šampionátu Bára Špotáková. Díky Báro, že sis na nás udělala čas, závod jsi si zaběhla a byla jsi neskutečně přátelská
a pohodová. Všem jsi nám udělala ohromnou radost svou bezprostředností a ochotou.

Celkovými vítězi trasy 5,2 km s časem 19:15 byl Martin Voják z HZS Plzeňského kraje a trasy 10,2 km s časem 35:41 Josef Havlíček z Jihočeského kraje. Mezi ženami patřilo celkové prvenství Stáně Rybáčkové z HZS Ústeckého kraje v čase 26:32.

Níže výsledky jednotlivých kategorií za první tři místa:

Kategorie Muži do 39 let (trať 5,2 km)

 1. Martin Voják z HZS Plzeňského kraje, ÚO Domažlice (čas 19:15)
 2. Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje, ÚO Domažlice (čas 20:16)
 3. Jaroslav Joza z HZS Jihočeského kraje (čas 23:02)

Kategorie Muži 40+ (trať 5,2 km)

 1. Dušan Plodr za SDH Králův Dvůr (čas 23:24)
 2. Ladislav Vobejda z HZS hl. m. Prahy (čas 23:43)
 3. Josef Kotyk z HZS Libereckého kraje, ÚO Jablonec nad Nisou (čas 24:12)

Kategorie Muži do 39 let (trať 10,2 km)

 1. Josef Havlíček z HZS Jihočeského kraje (čas 35:41)
 2. Jakub Škrdleta z HZS Jihočeského kraje (čas 39:49)
 3. Robert Daniel z HZS Jihočeského kraje (čas 42:45)

Kategorie Muži 40+ (trať 10,2 km)

 1. Jiří Vavruška z HZS Libereckého kraje, ÚO Jablonec nad Nisou (čas 37:28)
 2. Milan Smatana z HZS Olomouckého kraje, ÚO Jeseník (čas 40:49)
 3. Radek Petrásek z HZS Jihočeského kraje (čas 46:41)

Ženy do 39 let (trať 5,2 km)

 1. Adéla Židlická z HZS Správa železnic Praha (čas 28:36)
 2. Nicole Rauvolfová z HZS hl. m. Prahy (čas 29:47)
 3. Petra Horká z HZS Jihočeského kraje (čas 31:04)

Ženy 40+ (trať 5,2 km)

 1. Stanislava Rybáčková z HZS Ústeckého kraje, krajské ředitelství (čas 26:32)
 2. Barbora Špotáková z SDH Sýkořice (čas 29:32)
 3. Martina Buchtová z MV-GŘ HZS ČR (čas 47:32)

Pro nás všechny bylo rovněž velkou podporou, že na zahájení závodu dorazil také krajský ředitel
HZS hl. m. Prahy brig. gen. Ing. Luděk Prudil a řekl nám pár vlídných slov. Společně s Bárou pak odstartovali účastníkům Jarní běh Kunratickým lesem, který opět ukázal neskutečnou formu borců
a borkyň z celé hasičské rodiny.

Závod si také zaběhli čtyři hrdinové v zásahovém oděvu s nasazeným dýchacím přístrojem, které bych ráda zmínila v tomto samostatném odstavci. Byli jimi Pavla Reichová a Josef Mandys z SDH Praha Satalice, kteří závod zaběhli v čase 41:04 a Michal Fabián z SDH Těpeře a Vláďa Židlický z SDH Chrastava v čase 39:51. Smekáme a klaníme se.

Ukončení závodu proběhlo za účasti Báry Špotákové, náměstka pro prevenci a CNP HZS hl. m. Prahy plk. Ing. Jiřího Hoška a náměstka pro ekonomiku HZS hl. m. Prahy plk. Ing. Víta Valenty. Závodníci opět díky Pivovaru Svijany dostali hodnotné ceny a my jim tímto moc děkujeme.

Rovněž děkujeme České hasičské sportovní federaci, hotelu Globus za zázemí, vedení HZS hl. m. Prahy za možnost uskutečnit závod a za jejich morální podporu. Největší díky patří ale organizátorům
ze Sportovního klubu pražských hasičů a jejich neutuchajícímu elánu tohle vše každý rok připravit a zorganizovat a Vám všem závodníkům, kteří jste dorazili a opět udělali vynikající atmosféru. Díky běžecká hasičská rodino, děláme to rádi právě kvůli Vám.

Veronika Klášterková

 

Výsledky ZDE.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *