Nový sníh přilákal na závod v běžeckém lyžování 47 závodníků

Neskutečné se stalo skutečným a závod v běžeckém lyžování mohl proběhnout dne 24. ledna 2023 v zasněžených a upravených tratích v jizerském Bedřichově. Z toho důvodu se hned na začátku sluší poděkovat přírodě, jaké krásné překvapení v podobě zimních podmínek nám připravila.

Nejen díky tomu byl závod v podstatě takovým povánočním dárkem pro nás všechny, neboť jsme se den za dnem modlili, abychom si mohli hlavně zalyžovat na sněhu. Navíc nám přálo i hezké počasí v podobě sluníčka a byli jsme tak široko daleko jedni z mála v okolí, kde nebyla mlha.

Co jsme si mohli přát více než zázemí Šámalovy chaty v Bedřichově a zasněženou trasu 12 km dlouhou v lesích Jizerských hor posypaných sněhovou nadílkou, kterou závodníci zdolali opět ve výborných časech, aby si vysloužili kromě umístění, také tradiční kachnu, která už je takovým symbolem závodu.

Nyní k výsledkům, které všechny jistě zajímají nejvíce. Letošní 15. ročník hostil 4 kategorie (muži 18-34 let, muži 35-49, muži 50+ a ženy).

Celkovým vítězem letošního ročníku se stal Milan Smatana z HZS Olomouckého kraje s časem 34:48, který nechal všechny soupeře daleko za sebou. Vzhledem k jeho neutuchající energii, jsme v cílové rovince mohli vidět opět čistou, lehce vypadající techniku jízdy celkového vítěze. Za ženy zvítězila Simona Kozlová z HZS Libereckého kraje s časem 47:58.

V kategorii muži 18-34 let se umístili na:

 1. místě: Michal Malík z HZS Středočeského kraje, Mladá Boleslav, v čase 37:00
 2. místě: Vojtěch Vašíček z HZS Královéhradeckého kraje, Náchod, v čase 41:02
 3. místě: Matěj Němeček z HZS Královéhradeckého kraje, Náchod, v čase 42:53.

V kategorii muži 35-49 let dorazili ve skvělých časech do cíle na:

 1. místě: Jiří Vavruška z HZS Libereckého kraje, Jablonec nad Nisou, v čase 36:34
 2. místě: Aleš Zeman z HZS Libereckého kraje, Turnov, v čase 40:20
 3. místě: Jakub Harrer z HZS hl. m. Prahy, v čase 40:23.

V kategorii muži 50+ jsme se v cíli těšili z umístění na:

 1. místě: Milan Smatana z HZS Olomouckého kraje, Jeseník, v čase 34:48
 2. místě: Daniel Kouřil z HZS Olomouckého kraje, Zábřeh na Moravě, v čase 36:59
 3. místě: Josef Kroupa z HZS Ústeckého kraje, Vansdorf, v čase 40:33.

V kategorii ženy dorazily do cíle v celé své kráse na:

 1. místě: Simona Kozlová z HZS Libereckého kraje, krajské ředitelství, v čase 47:58
 2. místě: Tereza Soták z HZS Libereckého kraje, v čase 61:45
 3. místě: Nicole Rauvolfová z HZS hl. m. Prahy, v čase 94:34.

Celkové výsledky naleznete ZDE.

Vyhlášení výsledků proběhlo v zázemí Šámalovy chaty a ceny vítězům předával ředitel HZS hl. m. Prahy brig. gen. Ing. Luděk Prudil a náměstek ředitele pro ekonomiku HZS hl. m. Prahy plk. Ing. Vít Valenta. Jsme velmi rádi, že přijeli vyjádřit poklonu závodníkům za sportovní výsledky a podporu samotnému závodu.

Ceny a podporu poskytli naši stálí sponzoři a partneři, kterým tímto velmi děkujeme:

Děkujeme všem závodníkům za nezapomenutelné výkony, zážitky, za dobrou náladu a za stálou přízeň, bez které bychom dnes nemohli říct, jak moc se na vás těšíme na příštím 16. ročníku.

Někdy jsou slova zbytečná, když prožijete den naplno a myslím, že takovým dnem je i závod v běžeckém lyžování v Bedřichově. Není jen o sportovních výkonech, které jak je možno vidět jsou neskutečné, ale také o setkání lidí, kteří se možná vidí jednou za rok, ale sdílí jednoho velkého přátelského sportovního ducha a chvíle, na které se příjemně vzpomíná a které vylepšují život.

Nyní už jen závěrem velké poděkování všem organizátorům celého závodu v čele s předsedou SK pražských hasičů Mgr. Jiřím Musilem.

Níže se pokochejte fotografiemi ze závodu od našich milých kolegů a příští rok se těšíme, že se všichni opět potkáme.

Pokud budete mít zájem o další fotografie ze závodu, obraťte se na kolegy na e-mailové adresy: stanislav.sochor@hzspraha.cz a milan.pacik@hzspraha.cz

Autor: Veronika Klášterková

 

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *