19.11.2022 – jednodenní pěší výlet naučnou stezkou „Svatojánské proudy“

Zveme Vás na jednodenní pěší výlet naučnou stezkou „Svatojánské proudy“. Odjezd v 10,03 hodin z autobusové zastávky Smíchovské nádraží do Štěchovic, autobus 361, návrat v odpoledních hodinách ze Štěchovic opět na Smíchovské nádraží. Délka trasy 14,5 km.

 Stezka vede romantickým hlubokým skalnatým údolím řeky Vltavy, úsekem bývalých Svatojánských proudů, nyní zatopených Štěchovickou přehradní nádrží. Stezka zažila největší popularitu v meziválečném období, kdy na březích vznikaly první trampské osady, nejznámější z nich osada Ztracenka. Na výletě se seznámíme s florou a faunou, geologickou stavbou vltavského kaňonu, voroplavbou a ochranou přírody. Vzhledem k terénu je vyhrazena pouze pěším turistům.

Výlet je určen všem zaměstnancům HZS Praha, včetně rodinných příslušníků, kamarádů a přátel.

Těšíme se na Vás.

Informace ZDE.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *